ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 13-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Կողմերը կարեւորել են միջխորհրդարանական փոխգործակցության զարգացումը, որը նպաստում է երկու պետությունների հարաբերությունների առավել խորացմանը: Քննարկվել են խորհրդարանականների փոխայցերի ակտիվացմանը եւ տարբեր ոլորտներում կապերի աշխուժացմանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ երկու երկրների ու ժողովուրդների բարեկամությունը կշարունակի զարգանալ ու ամրապնդվել:
Արփինե Հովհաննիսյանը երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը հարստացնելու հարցում առանձնահատուկ ընդգծել է դեսպանի անձնական ներդրումն ու ջանքերը եւ հաջողություններ մաղթել նրան հետագա գործունեության ընթացքում:

А.Ованнисян приняла посла Египта в Армении
13 июля вице-спикер НС А.Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Арабской Республики Египет в Армении Тарека Ибрагима Мухаммада Маати – в связи с завершением дипломатической миссии.
Стороны подчеркнули важность развития межпарламентского взаимодействия, содействующего еще большему углублению отношений двух государств. Обсуждены вопросы активизации взаимных визитов парламентариев и оживления связей в различных сферах.
Собеседники выразили уверенность, что дружба между двумя странами и народами будет   и впредь развиваться и крепнуть.
А.Ованнисян, особо выделив личный вклад и усилия   посла в  обогащении повестки двусторонних отношений, пожелала ему успехов в дальнейшей деятельности.