ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հուլիսի 13-ին ընդունել է Հայաստանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թարեք Իբրահիմ Մուհամմադ Մաաթիին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Կողմերը կարեւորել են միջխորհրդարանական փոխգործակցության զարգացումը, որը նպաստում է երկու պետությունների հարաբերությունների առավել խորացմանը: Քննարկվել են խորհրդարանականների փոխայցերի ակտիվացմանը եւ տարբեր ոլորտներում կապերի աշխուժացմանը վերաբերող հարցեր:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ երկու երկրների ու ժողովուրդների բարեկամությունը կշարունակի զարգանալ ու ամրապնդվել:
Արփինե Հովհաննիսյանը երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը հարստացնելու հարցում առանձնահատուկ ընդգծել է դեսպանի անձնական ներդրումն ու ջանքերը եւ հաջողություններ մաղթել նրան հետագա գործունեության ընթացքում:

On July 13, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Arab Republic of Egypt to Armenia Tareq Ebrahim Mohamed Maaty, who visited the parliament on the completion of his diplomatic mission.
The sides have highlighted the development of the inter-parliamentary cooperation which promotes the further deepening of the relations of the two states. Issues regarding the activation of the parliamentarians’ mutual visits and the enlivening of the ties in different spheres were discussed.
The interlocutors expressed conviction that the friendship of the two countries and peoples would continue to develop and strengthen.
Arpine Hovhannisyan especially underlined the Ambassador’s personal contribution and efforts in enriching the agenda of bilateral relations and wished him success in his further activities.